Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
360 Derece Sanal Tur Sanal Tur Avantajları Nasıl İzlenir?


360 Derece Sanal Tur

Sanal tur, Yüksek çözünürlüklü fotoğraf makineleri, geniş açı objektifler ve özel ekipmanlar ile yapılan çoklu çekimlerin, ışık düzenlemesi, renk ayarlaması gibi özel işlemlerden geçirilerek birleştirilmesi ve temizlenmesi, ardından flash tabanlı modüller içime uyarlanması ile oluşturulur. Burada amaç uygulamayı kullanan kişinin kendisini mekânın içinde hissetmesi, internet ortamında hızlı ve kolay gezilebilmesidir. Bu yüzden uygulama interaktifdir, Kişi uygulama penceresi içinde 360 derece gezinebilir, Objelere yaklaşıp uzaklaşabilir. Bu uygulama kuruma özel olarak şekillendirilebilir. Birden fazla uygulama bir biri ile ilişkilendirilebilir, böylece birçok kurum ya da konum için değişik uygulamalar yaratılabilir.


Sanal Tur Avantajları

Günümüz dünyasında alış verişin yönü büyük bir hızla internet üstüne döndüğü gözlemlenmektedir. Bu alışverişin amacı ne olursa olsun artık müşteri daha az süreleri satıcı ile geçirmektedir. Bu yüzden günümüz satış teknikleri içinde en önemlilerinden biri müşterinin ayağına hizmet götürmekdir. Sanal Tur, Hemen her pazarlama tekniğine ya da farklı alanlarda çalışan şirketler için kolayca adapte edilebilecek esnekliğe sahiptir.

Bu yüzden sanal tur uygulamasının avantajları göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Bu avantajların en önemlisi uzaktaki müşteriye anında ulaşa bilmek için uygun fiyatlı ve hızlı bir yöntem olmasıdır. Müşterilerinize sunduğunuz hizmetler bu uygulama sayesinde şehir kapsamasından çıkarak tüm dünya üstüne yayılacaktır. Dünyanın neresinde olursa olsun müşteriniz gerek bir bilgisayar,  gerekse mobil bir cihaz ile sitenize ulaşacak ve sunduğunuz hizmetleri en ince ayrıntısına kadar görebilecektir.

Sunduğunuz hizmet ile doğru orantılı olarak servis giderleriniz azalacak, zaman kaybınız en aza inecektir ve bu sadece sizin için değil müşteriniz içinde geçerlidir. Diyelim ki emlak sektöründe hizmet veren bir firmanız var, Elinizde bulunan emlakların fiziksel olara teker teker gezilmesi hizmet verdiğiniz şehir dikkate alındığında onlarca saat alacak olmasına rağmen sanal tur ile bu işlem dakika mertebesine inecektir. Sanal tur kullanarak hizmet verdiğiniz şehrin dışında bulunan emlakları da sergileye bileceksiniz.

Sadece fotoğraflardan oluşan bir tanıtım müşteri için hem eksik bir tanıtım hem de vakit kaybı olacağından, profesyonel firmalar sanal uygulamayı tercih etmektedir. Sanal tur ile yapacağınız her sunum potansiyel müşterileriniz arasında güvenilirliğinizi de artıracaktır. Çünkü bu uygulama ile müşteriniz her açıyı görecektir.


Nasıl İzlenir?

Bu uygulama tüm işletim sistemleri ile sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Sadece giriş seviyesinde bilgisayar bilgisi gerektirir. Hedef bilgisayarda buluna bilecek bir browser ile (IE, Firefox, Safari, Netscape, Opera, Google Chrome) rahatlıkla çalışır.

Günümüzde hemen her bilgisayarda yüklü bulunan Adobe Flash Player’in sistemde yüklü olması yeterlidir (eğer yüklü değilse yükleme sayfasında otomatik yönlendirip uygulamayı yükletir).

Bununla beraber 3. Nesil ve üzeri Iphone, Ipad’ler de ve Android Telefon ve Tabletlerde rahatlıkla çalışır.

 

 
  mail